.

← Over Ons

Wie zijn Podiumkunst.net?

Zes instellingen vormen de basis van Podiumkunst.net.

Allard Pierson_branding

Het Allard Pierson stelt de collecties van de Universiteit van Amsterdam beschikbaar aan het publiek en de wetenschap. Van archeologie, cartografie, boekgeschiedenis, Joodse cultuur, kerkgeschiedenis, zoölogie en grafische vormgeving.

Allard Pierson →

BeeldenGeluid

Beeld & Geluid brengt media samen. Diverse media, zoals radio- en televisie- programma’s, video(games), geschreven pers, politieke prenten, gifjes, websites en objecten worden samengebracht in één van de grootste archieven ter wereld. Muziekweb, voorheen onafhankelijk consortiumpartner, is per 1 januari 2022 gefuseerd met Beeld & Geluid.

Beeld & Geluid

Muziekweb

NJA_branding

Het Nederlands Jazz Archief verzamelt alle materialen over de Nederlands jazzgeschiedenis, van vroeger tot nu. Het bestaat uit zo’n 550 strekkende meter aan boeken, muzikantenarchieven, geluidsdragers, foto’s, knipsels en meer.

Het Nederlands Jazz Archief

 

SOM_branding

De Stichting Omroep Muziek bestaat uit het Groot Omroepkoor en het Radio Filharmonisch Orkest en produceert levende muziek voor de publieke omroep.

Stichting Omroep Muziek

Theaterkrant_branding

Theaterkrant.nl is een uitgave van Stichting ter Bevordering van de Podiumkunst in Nederland (BPN). Volg het laatste nieuws, lees de nieuwste recensies en spit de theater- vacaturebank door.

Theaterkrant.nl

TiN_branding

Stichting Theater in Nederland is de gids naar theatercollecties. Honderden jaren aan podiumkunsten zijn hier in beeld gebracht en vormen een belangrijke bron van informatie voor het theaterdomein.

Stichting Theater in Nederland

 

Deze zes consortiumpartners hebben de opdracht voor dit project vanuit het ministerie van OCW aangenomen, dat de komende vier jaar onder de Basisinfrastructuur (BIS) valt.

Directieraad

Eppo van Nispen tot Sevenaer
Beeld & Geluid

Hans van Keulen
Allard Pierson/UvA

Jacinta Duttenhofer
Onafhankelijk voorzitter

Johan Oomen
Netwerkcoördinator

Lucia van Heteren
Stichting BPN/Theaterkrant

Monique in het Veld
Programmamanager

Paul Cornelisse
Stichting Omroep Muziek

Remco van Rijn
Stichting Theater in Nederland

Ruud Visschedijk
Nederlands Jazz Archief

Sem de Jongh
Domeincoördinator muziek

Simon van den Berg
Domeincoördinator theater

Domeinraad muziek

Charlie Crooijmans
Musicoloog wereldmuziek
charlie.crooijmans@gmail.com

Folkert de Vriend
Nederlandse Taalunie
fdevriend@taalunie.org

Frank Jochemsen
Nederlands Jazz Archief
frank@jazzarchief.nl

Gert Plas
Poparchief Groningen
g.plas@groningerarchieven.nl

Gregory Markus
Beeld & Geluid
gmarkus@beeldengeluid.nl

Loes Rusch
Universiteit van Amsterdam
loes.rusch@gmail.com

Philomeen Lelieveldt
Haags Gemeentearchief
philomeen.lelieveldt@denhaag.nl

Robert Bergman
DJ dance & elektronisch
robert4bergman@gmail.com

Sem de Jongh
Stichting Omroep Muziek
sem@podiumkunst.net

Wout Ligterink
Musidesk
wout.ligterink@rijnbrink.nl

Domeinraad theater

Ditte Pelgrom
De Nieuwe Toneelbibliotheek
ditte@denieuwetoneelbibliotheek.nl

Iris Daalder
NAPK
iris.daalder@napk.nl

Joep Grootteman
DIP
joep@dip.nl

Julian Isenia
Universiteit van Amsterdam
w.g.s.j.isenia@uva.nl

Marjorie Boston
Right About Now
marjorie@rightaboutnowinc.com

Milco Feijnenbuik
Allard Pierson
m.feijnenbuik@uva.nl

Moniek Merkx
Maas Theater / Dans / Podium
moniek@maastd.nl

Niek Idelenburg
Holland Opera
niek@hollandopera.nl

Robbert van Heuven
Noord Nederlands Toneel
robbert@nnt.nl

Ronald Wintjens
Nederlandse Dansdagen
ronald@nederlandsedansdagen.nl

Simon van den Berg
Theaterkrant
simon@podiumkunst.net

Sylvia Alting van Geusau
Reinwardt Academie
sylvia.altingvangeusau@ahk.nl

Samenwerkingen

Podiumkunst.net bestaat uit zes consortiumpartners. Er wordt daarnaast actief samengewerkt met de volgende netwerkpartners.
DEN_branding

Het Kennisinstituut Cultuur & Digitale Transformatie stelt culturele instellingen in staat om nieuwe kansen en mogelijkheden te benutten aan de hand van de opkomst van de digitale transformatie in de maatschappij.

Kennisinstituut Cultuur & Digitale Transformatie

DIP_branding

Het Digitaal Informatieplatform Podiumkunsten is de eerste gezamenlijke marketing-, analyse- en administratietool van en voor de podiumkunstensector. In DIP wisselen podia, producenten en impresariaten data uit met als doel meer en diverser publiek naar de voorstellingen te krijgen. DIP is een gezamenlijk initiatief van de brancheverenigingen VVTP, VSCD en NAPK.

DIP

NADD_branding

Het Netwerk Archieven Design en Digitale Cultuur is het samenwerkingsverband gericht op Nederlands ontwerperfgoed. Het netwerk werkt aan een toegankelijk geheugen voor de design en digitale cultuur en is een dynamische plek voor kennisdeling.

Netwerk Archieven Design en Digitale Cultuur

NDE_branding

Het Netwerk Digitaal Erfgoed is een netwerk van instellingen uit de cultuur, erfgoed, onderwijs en onderzoek sector. Samen met leveranciers van erfgoed- software, provincies en gemeenten werkt het netwerk aan de Nationale Strategie Digitaal Erfgoed.

Netwerk Digitaal Erfgoed

Polifonia_branding

Polifonia legt verbindingen tussen muziek, mensen, plekken en evenementen uit de zestiende eeuw met het hedendaagse. De bevindingen zullen voor iedereen beschikbaar worden gesteld op een online verbonden globale database – een knowledge graph – en zal ons begrip van het Europees muzikaal erfgoed doen vergroten. 

Polifonia

Public Spaces_branding

Onder de paraplu van PublicSpaces werken verschillende organisaties samen aan een oplossing voor een gemeenschappelijk probleem: voor hun communicatie, informatie en mediacirculatie zijn ze grotendeels afhankelijk van Big Tech en hun platformen, gedreven door commerciële belangen.

PublicSpaces